Üye Ol Giriş Yap
 


 

 
Fotoğraflar için tıklayın...
 
Müteveffa Başepiskopos Karekin Hacaduryan Sırpazan Okul Kurucumuz

Topluma adanmış bir hayat.

60. Yıl özel fotoğraf galerisi

 

 

 
Fotoğraflar için tıklayın...
 
Onnik & Ara Dinkjian Konseri

9 Nisan 2013 Şişli Kent Kültür Merkezi

Kurumların tarihlerinde, salt belirli zaman dilimlerine denk geldikleri için önemsenen dönemeçlerin yanında, geleceklerini etkileyecek çapta dönüşümler yaşadıkları için önemli saydıkları dönüm noktaları da vardır. 2013, Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi için, her iki açıdan da önem arz ediyor; ihyasının 60. Yılı olması yanında, tüzel kişiliğinin yeniden tanınmasının özgüveniyle yarınlara güvenle baktığı bir dönemin de başlangıcıdır bu yıl. Bu açıdan, Tıbrevanklıların mutlulukları, coşkuları bir başka olacaktır bu yıl süresince. Biz Tıbrevanklılar, özel bir anlam yüklediğimiz bu yılı bir dizi coşkulu etkinlikle kutlamak niyetindeyiz ve bunlardan ilki de, katılarak onurlandırdığınız bu geceki konser olacaktır.

Okulumuzun tarihi ve toplum için ifade ettiği anlam göz önünde bulundurulduğunda, bu gece bizlere görkemli bir müzik şöleni sunacaklarından emin olduğumuz Onnik ve Ara Dinkjian konserinin Tıbrevank’a yaraşır bir tercih olduğu düşüncesindeyiz.

Bu geceki konuklarımız bu topraklar dışında doğup büyüdükleri ve yaşadıkları halde, Anadolu Ermeni müziği icrasının en önemli temsilcileridirler. Davetimizi büyük bir alçak gönüllülükle kabul ederek bizleri onurlandıran bu değerli ustalara şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

 
Fotoğraflar için tıklayın...
 
Nefret Suçları ve Nefret Söylemi Paneli

22 Nisan 2013 Beyoğlu Cezayir Restaurant
 

 

 

 
Fotoğraflar için tıklayın...
 
Ara Güler Sergisi

11 Mayıs 2013 Kumkapı Surp Vortvots Vorodman Kilisesi

Surp Haç Tıbrevank’ın ihyasının, yeni bir güç, yeni bir umut olarak dirilişinin 60. yılını “geçmişin ışığı, geleceğimizi aydınlatıyor” deyişiyle karşılamıştık. İşte bu ışığı, kağıda yazanların en büyük üstadı, Ara Güler’in fotoğraflarını sergileyerek devam ediyoruz, kutlamalarımıza.

Bu sergi, gerçek hayırsever Monik Ergan hanımefendinin değerli katkılarıyla olanaklı olmuştur. Fotoğrafları vakfımıza bağışladığı için kendisine ve üstad Ara Güler’e minnetdarız.

Bu sergiden elde edilecek gelir, gençlerimizin kendilerini değerli hissedeceği, üretken ve mutlu olacakları bir dünya yaratılmasında kullanılacaktır. Sizlere, sanata ve geleceğimize yaptığınız bu değerli katkınızdan dolayı şükranlarımızı sunarız.

Ayrıca, Surp Vortvots Vorodman Kilisesi, Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi’ni bizlerin kullanıma açan Kumkapı Surp Asdvadzadzin Patriklik Kilisesi Vakfı’na, serginin katalog fotoğraflarını çeken Ayk Kökçü’ye ve kitapcığın grafik tasarımını yapan Tıbrevanklı kardeşimiz Vartkes Hergel’e teşekkürü bir borç biliriz.

Işığı, kağıta yazanlara selam olsun...