Ekim 2017

 

 

 

Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Merhaba Dedik


2017-2018 Öğretim yılı Sanat Tarihçisi Sayın Dr. Elmon Hançer'in "Balyan Ailesi" hakkında ilk dersi vermesi ile başladı... Ardından bahçede geleneksel toplu fotoğraf çektirilip, sınıflara geçildi.

   

Büyük Şairimiz Bedros Turyan'ın Yenilenen Anıt Mezarı Töreni'ne Katıldık


7 Ekim 2017, Cumartesi günü, Büyük Şairimiz Bedros Turyan'ın Yenilenen Anıt Mezarı Töreni'ne okulumuz öğrencileri ve Ermenice öğretmeni Suzan Avcı rehberliğinde katıldık.

   

Kevork Malikyan’nın 50. Sanat Yılı Dolayısıyla Verile Yemeğe Ev Sahipliği Yaptık


15 Ekim Pazar günü okulumuz mezunlarından tiyatro sanatçısı Kevork Malikyan’ın 50. Sanat yılı kutlamaları etkinlikleri kapsamında bir söyleşi ve yemek düzenlendi.

   

Okulumuzda Bilgi Yarışması Düzenlendi


27 Ekim Cuma okulumuzda geleneksel hale gelen bilgi yarışması gerçekleşti. Yarışmayı 12 C sınıfından Baran Kalusdyan, Liana Satılmış ve Sasun Yıldırım kazandılar.

   

Okulumuz Felsefe Kulübü “Dünya Felsefe Günü” Etkinliklerine Katıldı

30 Ekim Pazartesi günü okulumuz Felsefe Kulübü öğrencileri Felsefe öğretmeni Songül Avcı rehberliğinde Robert Kolej’de düzenlenen “Dünya Felsefe Günü” etkinliği kapsamında, atölye çalışmalarına katılarak “Felsefe ve Yapay Zeka” çalışamlar gerçekleştirmişlerdir.
 

   

Okulumuzda Veli Semineri Düzenlendi

31 Ekim Salı günü okulumuz psikoloğu Siranuş Öznigolyan tarafından 9.sınıf velilerine yönelik “Ergenlik Dönemi Ebeveyn Tutumları” konulu bir seminer düzenlendi.