Müdürümüz

 

Merhaba derken,

 

Türkiye Ermeni Toplumu için çok önemli bir eğitim kurumu olan Surp Haç Tıbrevank Lisesinin ilk kadın müdürü olmanın onuru ve heyecanı içerisindeyim. Geleneğinde eğitim kurumu olmanın yanı sıra yuva ortamının da sağlandığı Tıbrevank’ta bu atmosferin yaşatılması için elimden gelen her türlü çabayı sarf edeceğim.

 

Eğitimin sadece öğrenimden ibaret olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Öğrencilerimizin kendi yetenek ve hayalleri doğrultusunda hedeflerini gerçekleştirmede ve çağı yakalayabilen donanımlı bireyler olabilmelerinde temel bir rol oynamak başlıca görevimizdir. Bunun yanı sıra bizi biz yapan kültürümüze ait tüm öğeleri öğrencilerimize aktarmak ve aidiyet bilincinin oluşmasını sağlamak da biz eğitim gönüllülerinin asli görevlerinden biridir.

 

Bu kurumda çalışanların önceliği günümüz dünyasının zorlu yaşam mücadelesinde ayakta durabilen bireyler, insan olmayı öğrenmiş nesiller yetiştirebilmektir. Tüm eğitim kadromuz bu amaçla özverili olarak çalışmaktadır. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin zamanı geldiğinde okulumuz ve kültürümüzün yaşatılıp geliştirilmesi için bayrağı bizden almaları hepimizin haklı hayalidir.

 

Janet Avedikyan